Jump to content

• Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

profesyonelmasör

Merhaba ilaçlı clean bulk la büyümek istiyorum. beslenme ve antreman konusunda yardımcı olur musunuz?

Önerilen İletiler

Merhaba öncelikle herkese 

10 Haftalık Bulk Kürüne giricem. 

Yaş 40 

Boy : 175

Kilo : 81 

Kullanmayı hedeflediğim ürünler :

2 Kutu Aburaihan Testosterone Enanthate 250mg 10 Ampul

2 Kutu Benelux Pharma Boldenon 250mg 10ml 

5 Flakon Bvs Labs Growth Hormon 25iu

BCAA 

Kreatin 

Devedikeni 

Enginar Hapı 

Levotiron 

Glukozamin

Omega 3 

Multivitamin 

B6 

10 Hafta Boyunca Clean Bulk yapıcam.

Beslenme Antrenman Programı konusunda yardımcı olabilir misiniz?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

otopsicikedi    1.335
profesyonelmasör, 48 dakika önce yazdı:

10 Haftalık Bulk Kürüne giricem. 

Yaş 40 

Boy : 175

Kilo : 81 

Gerçek kas dokusunu kazanmak bu kadar kolay değil süreci uzatmalısınız. Büyüme hormonunu neden eczaneden temin etmiyorsunuz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi, 26 dakika önce yazdı:

Gerçek kas dokusunu kazanmak bu kadar kolay değil süreci uzatmalısınız. Büyüme hormonunu neden eczaneden temin etmiyorsunuz.

Evet. Biliyorum. Esas büyümeyi Eylül-Ekim 2023 te hedefliyorum 25 haftalık. Ama bi ton meseleyle uğraştım. Malum iş gereği yaz sezonuna iyi bir definle girmek istiyorum. 10 haftalık ince bir bulk kürüyle girişi yapıp kısa bi mola sonrası 10 haftalık definasyon yapıcam. Maksat kaslara dokunmak.  

Eczanede pahalı oluyor diye biliyorum. Growth konusunda daha makul bi çözüm öneriniz var fikirlere açığım. Ama bulk kürü konusunda kararlıyım. 

Bu ürünlere göre bi beslenme ve antreman programı var mı sizinde kafanızda?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gymibo    137

Tavsiyem boldenonu bütçeyi zorlayıp Burak hocadan temin etmeniz. İlaç çok geç açılıyor,eğer içeriği boşsa tüm emekleriniz çöp olur. Bvs gh ürününü çıkartın plandan. Yüksek ihtimalle boş ürün. Tamamını burak hocadan temin ettiğim bir kürdeyim boldenon testo. Konum var dilerseniz inceleyebilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    3.229
gönderildi (düzenlendi)
profesyonelmasör, 54 dakika önce yazdı:

GH kesinlikle bu seviyede biri için çöpe atılan para aslında prolar hariç kullanan herkes için çöpe atılan para siz sanıyorsunuz ki gh 1,2,3,4,5 ay kullanınca biir şey olacak yazık paranıza. Ona vereceğiniz parayı daha temel şeylere verin. 10 hafta kür bolde var gh var? ya gh 6 ay ve üzerinde bile ciddi adeleniz yoksa aman aman fark göremezken 10 hafta ne kadar mantıklı hadi onu geçtim cildi parlaklaştırsın belki biraz güzellik katsın bolde nasıl 10 oluyor? ilaç zaten 12,13,14 haftada yeni kendine gelip vücuda yansımalarını göstermeye başlıyorken 10 hafta bolde yapmak yine bayağı tutarsız geldi bana. Vitaminler iyi orada sorun yok gibi çinko ekstra alın mutlaka.

tarihinde Bay-T tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gymibo, 1 saat önce yazdı:

Tavsiyem boldenonu bütçeyi zorlayıp Burak hocadan temin etmeniz. İlaç çok geç açılıyor,eğer içeriği boşsa tüm emekleriniz çöp olur. Bvs gh ürününü çıkartın plandan. Yüksek ihtimalle boş ürün. Tamamını burak hocadan temin ettiğim bir kürdeyim boldenon testo. Konum var dilerseniz inceleyebilirsiniz.

Valla çok temiz iş çıkmış. Tebrik ederim. Herkesin ağzından anladığım kadarıyla 10 hafta bulk kürü için yetersiz. Rahat bi 20-25 haftalık bi kür lazım anladığım kadarıyla. Haklısınız aslında da. Ama iş gereği zımba gibi girmem gerekiyor. Galiba inceden ilaçsız bir büyüme yapıp sezon dan önce ilaçlı bi definasyonla bu işi çözmeli. O yüzden karar aldım. İlaçsız bi şekilde 10 hafta büyüme ondan sonra ilaçlı bi definasyon. Zaten ürünleride aldım öyle duruyo. Bu bağlamda B. T. a üye olup stabil bi şekilde gideyim diyorum. 

Bay-T, 1 saat önce yazdı:

GH kesinlikle bu seviyede biri için çöpe atılan para aslında prolar hariç kullanan herkes için çöpe atılan para siz sanıyorsunuz ki gh 1,2,3,4,5 ay kullanınca biir şey olacak yazık paranıza. Ona vereceğiniz parayı daha temel şeylere verin. 10 hafta kür bolde var gh var? ya gh 6 ay ve üzerinde bile ciddi adeleniz yoksa aman aman fark göremezken 10 hafta ne kadar mantıklı hadi onu geçtim cildi parlaklaştırsın belki biraz güzellik katsın bolde nasıl 10 oluyor? ilaç zaten 12,13,14 haftada yeni kendine gelip vücuda yansımalarını göstermeye başlıyorken 10 hafta bolde yapmak yine bayağı tutarsız geldi bana. Vitaminler iyi orada sorun yok gibi çinko ekstra alın mutlaka.

Evet. Değerlendirdim. Bulk a girmiyorum şimdilik. Eylül 2023 te başlıycam. 25 haftalık. O yüzden B. T. a üye olucam. 10 hafta ilaçsız büyüme. Sonrasında yaz sezonuna girmeden 10 haftalık ilaçlı definasyon yapıcam

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rota    225
profesyonelmasör, Bir saat önce yazdı:

Valla çok temiz iş çıkmış. Tebrik ederim. Herkesin ağzından anladığım kadarıyla 10 hafta bulk kürü için yetersiz. Rahat bi 20-25 haftalık bi kür lazım anladığım kadarıyla. Haklısınız aslında da. Ama iş gereği zımba gibi girmem gerekiyor. Galiba inceden ilaçsız bir büyüme yapıp sezon dan önce ilaçlı bi definasyonla bu işi çözmeli. O yüzden karar aldım. İlaçsız bi şekilde 10 hafta büyüme ondan sonra ilaçlı bi definasyon. Zaten ürünleride aldım öyle duruyo. Bu bağlamda B. T. a üye olup stabil bi şekilde gideyim diyorum. 

Evet. Değerlendirdim. Bulk a girmiyorum şimdilik. Eylül 2023 te başlıycam. 25 haftalık. O yüzden B. T. a üye olucam. 10 hafta ilaçsız büyüme. Sonrasında yaz sezonuna girmeden 10 haftalık ilaçlı definasyon yapıcam

Dostum Levitronu neden kullanıyorsun? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rota    225
profesyonelmasör, 25 dakika önce yazdı:

Hgh nin tiroid e etkisinden dolayı 👍

Doktor mu önerdi hasta mısın yoksa kafana göre mi kullanıyorsun? Hgh nin Tiroidler baskıladığını mı düşünüyorsun?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rota, 5 saat önce yazdı:

Doktor mu önerdi hasta mısın yoksa kafana göre mi kullanıyorsun? Hgh nin Tiroidler baskıladığını mı düşünüyorsun?

YouTube da bi videoda izlemiştim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Darkdefender    50

Temiz beslen yağdan düşük cardio yap karbı aynadaki durumuna göre azalt veya yükselt ilaçtan önce temiz beslenmek ve cardio önemli olan

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rota, 5 saat önce yazdı:

Burak Hoca siz misiniz?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Askabar    840
Rota, 5 saat önce yazdı:

Büyüme hormonu uzun kullanımda tiroit baskılar. Adamın kullanması mantıklı ama erken 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rota, 08.01.2023 - 15:19 yazdı:

YouTube da bi videoda izlemiştim.

Dediğim gibi önümüzdeki 10 hafta boyunca ilaçsız olarak büyümek istiyorum. Sonrasında da daha önce aldığım bi definasyon kürü var. 

İlaçlı olarak definasyona giricem. O konuda yardımınızı isterim tekrar. 

Ama Sizden şu yardımı isteyeceğim. 

İlaçsız 10 Haftalık Clean Bulk için Beslenme ve Antreman programı yazabilir misiniz?

İsteyene fotolarımı ve yağ, kas, su oranlarımı, ölçülerimi atarım. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
galicik    762
profesyonelmasör, 16 dakika önce yazdı:

Dediğim gibi önümüzdeki 10 hafta boyunca ilaçsız olarak büyümek istiyorum. Sonrasında da daha önce aldığım bi definasyon kürü var. 

İlaçlı olarak definasyona giricem. O konuda yardımınızı isterim tekrar. 

Ama Sizden şu yardımı isteyeceğim. 

İlaçsız 10 Haftalık Clean Bulk için Beslenme ve Antreman programı yazabilir misiniz?

İsteyene fotolarımı ve yağ, kas, su oranlarımı, ölçülerimi atarım. 

Yanlış anlama ama daha nasıl idman atacağını ne yiyeceğini bilmiyorsan sokma bu ürünleri vücuduna. Ben ne bileyim sana ne yarar ne yaramaz hangi ürünleri kolay sindiriyorsun, hangi ürünlerde zorluk çekiyorsun, ne gaz yapıyor vesaire.. Hani yazdığın doğruysa yaşında var umarım ömür boyu trt doz testo kullanmak zorunda kalmazsın.. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
galicik, Şimdi yazdı:

Yanlış anlama ama daha nasıl idman atacağını ne yiyeceğini bilmiyorsan sokma bu ürünleri vücuduna. Ben ne bileyim sana ne yarar ne yaramaz hangi ürünleri kolay sindiriyorsun, hangi ürünlerde zorluk çekiyorsun, ne gaz yapıyor vesaire.. Hani yazdığın doğruysa yaşında var umarım ömür boyu trt doz testo kullanmak zorunda kalmazsın.. 

Akıldan ziyade beslenme ve antreman programı konusunda yardımcı olmanızı dileyebilir miyim?

Tekrar yazıyorum. 

İlaçsız Clean Bulk yapıcam. 

Beslenme ve antreman programı konusunda yardımcı olabilir misiniz?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rota    225
Askabar, 08.01.2023 - 20:35 yazdı:

Büyüme hormonu uzun kullanımda tiroit baskılar. Adamın kullanması mantıklı ama erken 

Bu baskılama uzun yıllar boyunca ciddi miktarlarda kullanımda oluyor. DNP de 50 günde oluyor mantıksız baya baskılama olması imkansız ilaç sahte bir kere.

profesyonelmasör, 08.01.2023 - 21:08 yazdı:

Akıldan ziyade beslenme ve antreman programı konusunda yardımcı olmanızı dileyebilir miyim?

Tekrar yazıyorum. 

Bütçen yettiği kadar protein ağırlık beslen. Ağırlığının 1.5 katı min protein almak gerek. Fazlası kas gelişimine fayda sağlamıyor. Daha yağsız büyümeni sağlıyor. Bu cebine kalmış. Ancak bunları pişmiş tartman lazım. Proteini tamamlaman şart. Bunun dışında ki alımlarında, kalorinin 300 400 civarı üstüne çık. Ek 1000 kalori eklemen seni büyütmeyecek. 300  500 kalori fazlası bırak. Temiz büyümek her zaman en iyisi. Antreman da ise değişiklik yok. Haftanın 2 veya 3 günü 30 dakika kardiyo yeterli. Bunun dışında texas metodu tarzı güç antremanları deneyebilirsin. İnternette bir sürü hipertrofi antremanları var onlara bakabilirsin. Ben büyük kas gruplarımı haftada max 24 set çalışıyorum.

Mesela göğüs günüm, 4 set Bench Press 4 set Chest Fly son 4 sette İncline Dumble Press.

Kendine göre ayarla programını min 3 ay değiştirme kafi.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rota, 10 dakika önce yazdı:

Bütçen yettiği kadar protein ağırlık beslen. Ağırlığının 1.5 katı min protein almak gerek. Fazlası kas gelişimine fayda sağlamıyor. Daha yağsız büyümeni sağlıyor. Bu cebine kalmış. Ancak bunları pişmiş tartman lazım. Proteini tamamlaman şart. Bunun dışında ki alımlarında, kalorinin 300 400 civarı üstüne çık. Ek 1000 kalori eklemen seni büyütmeyecek. 300  500 kalori fazlası bırak. Temiz büyümek her zaman en iyisi. Antreman da ise değişiklik yok. Haftanın 2 veya 3 günü 30 dakika kardiyo yeterli. Bunun dışında texas metodu tarzı güç antremanları deneyebilirsin. İnternette bir sürü hipertrofi antremanları var onlara bakabilirsin. Ben büyük kas gruplarımı haftada max 24 set çalışıyorum.

Mesela göğüs günüm, 4 set Bench Press 4 set Chest Fly son 4 sette İncline Dumble Press.

Kendine göre ayarla programını min 3 ay değiştirme kafi.

Karbonhidrat ne kadar olacak? Bu kalori hesabı kafamı karıştırıyo hep. Bide teksas metoduna baktım ama bi şey anlamadım. Biraz örnekle anlatır mısın?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rota    225
profesyonelmasör, 4 dakika önce yazdı:

Karbonhidrat ne kadar olacak? Bu kalori hesabı kafamı karıştırıyo hep. Bide teksas metoduna baktım ama bi şey anlamadım. Biraz örnekle anlatır mısın?

300 350 gram arası karbodan hesaba çık. Kalori fazlan max 500 olacak şekilde yağı min düzeyde tutarak karboyu artır veya azalt. Texas metodu temel güç haraketleri işte... Deadlift, Squat gibi haraketler. Bunları 5x5 şeklinde yapıyorsun. Güç kazanmak için uygun. Ama bu sporda güç kazanmak her zaman 1 adım önde olmalıdır. Sonrasında hipertrofiye geçildiğinde farkı bariz olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rota, 9 saat önce yazdı:

300 350 gram arası karbodan hesaba çık. Kalori fazlan max 500 olacak şekilde yağı min düzeyde tutarak karboyu artır veya azalt. Texas metodu temel güç haraketleri işte... Deadlift, Squat gibi haraketler. Bunları 5x5 şeklinde yapıyorsun. Güç kazanmak için uygun. Ama bu sporda güç kazanmak her zaman 1 adım önde olmalıdır. Sonrasında hipertrofiye geçildiğinde farkı bariz olur.

5 hafta texas 5 haftada hipertrofi yapsam ideal demi? Sonra ilaçlı definasyona geçerim. 👍

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rota    225
profesyonelmasör, 12 saat önce yazdı:

5 hafta texas 5 haftada hipertrofi yapsam ideal demi? Sonra ilaçlı definasyona geçerim. 👍

Aynen daha iyi olur. Önce texas sonra hipertrofi. Antremanı düzgün yaparsan hipertrofiden daha fazla verim alırsın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
berke331974    8
profesyonelmasör, 08.01.2023 - 21:08 yazdı:

Tekrar yazıyorum. 

Değerli abim tüm saygılarımı sunarak bu yorumu yapıyorum ;
Antrenman odağınız doğrultusunda hipertrofi etkisini görmek istiyorsanız CNS(merkezi sinir sistemi) ye önem verip prog. overload yapmanız en mantıklısı olacaktır sadece temel hareketler yapmaktan sıkılırsanız(bench deadlift squat) güç programları sizin için uygun değilse push pull legs dediğimz itiş çekiş bacak varyasyonunu uygulamanız yerinde olacaktır örnek program olarak : Guray's hypertrophy no.1-no.2 programlarına bakabilirsiniz ben no.1 i uygulayarak programdaki kendime göre bazı hareketlerde (örnek olarak göğüs için bench press ve incline db press) overload odaklı gidiyorum , bazı hareketlerde mekanik stres üzerine yoğunlaşıp kası hissederek tüketmeye çalışıyorum programın detaylı anlatımı için Güray Hocanın videosunu izlemeniz gerekmekte çünkü program mevcut hareketle kasın nasıl tüketileceği üzerine yoğunlaşmakta

Öncelikle öğrenmeniz gereken kavramlar şunlar;
RIR,RPE,PROG OVERLOAD

Overload odaklacanağınız hareketlerde mutlaka not tutun amaç haftadan haftaya kasa daha yüksek gerilim vermek bunun için girdiğiniz ağırlığı kaç set kaç tekrar girdiğinizi ve set arası dinlenme sürenizi not alın

Beslenme konusunu basitçe açıklamak gerekirse olay tamamen makrolarla ilgili almanız gereken kaloriyi internetten hesaplayabilirsiniz , makrolarla bu kalorileri tamamlayacaksınız ben bunun için fatsecret uygulamasını kullanıyorum basitçe bulk için:
kilo başına 2 gr protein

1 gr veya daha az yağ

kalanı sağlıklı karbonhidratlar 

Başarılar dilerim abim , iyi akşamlar

tarihinde berke331974 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Yusufdemir1995
      Selamlar arkadaşlar;
      testo cypionat deca anapolon Kürüme eczane ürünü genotropin 36 ünite ve insülin ekleyeyim diyorum. Günlük 6 ünite kullanmayı düşünüyorum büyümek icin. Sabah 3 ünite gece 3 ünite şeklinde. İnsülini hem uzun ester hem kısa ester evde dolapta birsürü var onların kullanımını kendim ayarlayacağım öğünlerle beraber. Sizin önereceğeniz başka iyi çalışan eczane ürünü büyüme hormonu varmı?
      Tek güvendiğim genotropin ve güzelde çalışıyor diye biliyorum.
      @Emrahtkty @Semih Erarslan @metinav @Askabar @Mickey @Vural2 @otopsicikedi
      Minimum 6 ay kullanacağım

• Yazan: Neoben
      Merhaba arkadaşlar yarın itibari ile spora evde başlıyacağım proteinocean dan creatin aldın 35 kg dambıllar aldım evde başlıyacağım beslenme şeklim vs nasıl olucak hazır sadece şimdiden evde yaptığım için creatin erken mi? Birde pirinç pilavinın yerine arada pirnç unu kullanabilir miyim? Yaş24 kilo 84 boy 175
    • Yazan: 2018..
      Merhaba arkadaşlar,
      Kürümün içeriği şu şekilde:
      Gh günde sabah akşam 3iu sutanon haftada 3 750 mg  primobalon 300mg haftada 3 Kendimce diyorum ki wistrol eklemeli miyim?
      Şuan gayet iyi gidiyor kür sizin bu konuda düşünceniz nedir?
    • Yazan: necmi45
      Hepinize merhabalar hocalarım yarın testo e. kürümün yanına clen ekliycem forumlarda çok okudum yan etkilerini açıkçası only testo e hiçbir yan etkisi yapmadı ve çok iyi fayda aldım şimdi hazır ramazandayken 1 ay clen kullanıp yağ oranımı 16 dan 11-12 lere indirmek istiyorum sert bir diyetle güncel
      bw 16 kilo 88 boy 187 Yardımcı olabilir misiniz dozajlarda  ve yan etkisini minumuma nasıl indiririm q10 ve taurin kullanayım diyorum ideal midir sizce ilaç 0.40 mcg çok teşekkürler şimdiden ve açıkçası uyku tutturmuyor diyenler olmuş mühendislik öğrencisiyim pek uyuyamıyorum zaten yoğunluktan işime geliyor hatta 
    • Yazan: necmi45
      Hocalarım merhabalar
      Çncelikle 12. haftamdayım;
      testo e 500 mg (NOXY MARKA) Alıyorum ilk kürümde deneyim elde etmek amacıyla Burak hocadan noxy aldım ve 8 kg aldım 80 olan bencim 2 ayda 110 u gördü 25 lerle press atarken 40kg incline bench presse geçtim inanılmaz bir güç kazandım ve test sonuçlarım olsun cinsel arzum olsun hiçbir problemim çıkmadı.
      Benim sorum şu:
      testo e 8 hafta oxa ve clen eklesem nasıl olur? Şuan 89 bw 16 yağ oranım var çok teşekkürler şimdiden cevaplarınız için

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.