Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

zgbg

Testo E + Boldenon + Dianabol + Anavar / İlk Kür

Önerilen İletiler

zgbg    0

Merhabalar,

Uzun süredir forumu izleyici olarak takip ediyordum, en sonunda üye oldum ve ilk kürüm için desteklerinizi rica ederim;

Bu spor ile parça parça 7-8 senedir uğraşıyorum. En son geçen Mart 2016'da başladım ve her gün sabah sporumu aksatmadan yapıyorum.

Mart 2016'da başladığımda; Yağ oranım: %18 - Kilo 94

Şimdi Yağ oranım: %10 - Kilo 84

Boy: 181 - Yaş 27

Hedefim Clean Bulk yapmak ve belki yaz girişine doğru clen ile iyice kurumak.

Kür planım;

1. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Dianabol 30mg/gün - Proviron 50mg/gün

2. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Dianabol 30mg/gün - Proviron 50mg/gün

3. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Dianabol 30mg/gün - Proviron 50mg/gün

4. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Dianabol 30mg/gün - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

5. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Dianabol 30mg/gün - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

6. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Dianabol 30mg/gün - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

7. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

8. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

9. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

10. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

11. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Anavar 30mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

12. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Anavar 30mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

13. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Anavar 30mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

14. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Anavar 30mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

15. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Anavar 30mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

16. Hafta : Testo E 500mg - Anavar 30mg - Proviron 50mg/gün

Son iğneden 12 gün sonra

1. Hafta : 30mg Nolvadex - 100mg Klomen

2. Hafta : 30mg Nolvadex - 100mg Klomen

3. Hafta : 30mg Nolvadex - 100mg Klomen

4. Hafta : 30mg Nolvadex - 100mg Klomen

Markalar:

Alpha Pharma Boldebolin 250mg x 10 amp (Boldenon)

Alpha Pharma Methandienone 10mg (danabol,alphabol)

Aburaihan Testosteron Enathate 250mg x 10 amp

Balkan Pharma Oxandrolone 10mg

Sizin önereceğiniz başka marka var mı?

_________

Notlar ve ufak sorular;

@roidmax: 1-16 hafta uygun bir AI (aromatize inhibitörü) kullanılması fazla östrojenin etkilerini kaldırmak ve dolaylı yoldan PCT dönemine katkı sağlamak konusunda yardımcı olabilir.

-Bu konuda önerebileceğiniz bir marka/ürün var mı?

@roidmax: Koruyucu ilaçlar ve bitkisel destekler

Kür boyunca + PCT bekleme süresince + PCT boyunca : Zinco 220 (Çinko) - Hepsinden 1 tablet

Kür boyunca : NAC (Karaciğer koruyucu), Saw Palmetto (Prostat Koruyucu), Omega 3 (Kalp sağlığı) - Hepsinden 1 tablet

PCT boyunca : Ester C (C Vitamin- kortizol yükselmesini önleme amaçlı), Tribulus Terrestris (LH uyarıcı-Yüksek saponinli olacak.) - Hepsinden 1 tablet

Not: Boldenon küründe özellikle B kompleks vitamin almak zararlıdır.

-Bunlar tamamdır. Tek kafa takılan Ester C'yi kur sırasında kullanmak gerekir mi?

________

Beslenme - Supplement - Koruyucular

Kür boyunca genel beslenme günlük; 250gr. Protein / avakado, zeytin ve hindistan cevizi yağı / günlük kalori 2500

Koruyucular, aynen Sn. roidmax'ın yazdığı gibi olacak.

Whey / Casein / Omega 3-6-9 / multi vitamin(RSP Bio-Vite) / ZMA / Beta-Alanin / Creatine / Glutamine / BCAA / CLA

Yukarıdaki Supplementlerin bir çoğu şuan elimde olanlar, ekleme veya çıkarma yapmam gereken bir şey var ise lütfen beni bilgilendirim.

Örneğin; multivitamin kullanmalı mıyım? Boldenon ile B kompleks vitamin zararlı olmasından dolayı düşündürüyor beni.

________

Yukarıda gördüğünüz gibi, genelde forumdan topladığım bilgiler ile düzenledim kürü.

***Değerli emekleriniz için ayrıca teşekkür ederim.

Kafama takılan sorular;

1-Bu kürde hCG'ye gerek var mı? Araştırdığım yerlerde; hCG'yi kür içinde kullanılmasının daha iyi olduğu yönünde ve testo olan kürde kullanılmasının faydalı olduğu yazıyor diye böyle bir ekleme yaptım.

2-Kür uzunluğu konusunda fikriniz nedir?

3-Testo E. ve Boldenonu tek iğnede karıştırıp tek enjeksiyon yapabilir miyiz?

4- Multivitamin kullanmalı mıyım? (Boldenon ve B vitamin ilişkisinden dolayı)

5- Kür başında FSH, LH, hassas E2, Total Testosterone, Free Testosterone, Prolaktin değerlerime bakacağım. Sonra 5. haftada ve kür sonunda. Bu bilgileri buradan paylaşacağım ama önden hazırlıklı olmak adına hCG almalı mıyım? (hCG olayı kafamı en çok karıştıran konu, gerçi PCT olayında genel bir karmaşa var internette.)

Herkese vakit ayırdığı için teşekkürler

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hcg ye gerek yok.İlla kür içinde kullanacaksanda 1 veya 2.haftadan itibaren başla.Tamoxifen clomifen e başlayana kadar kullanmaya devam et.Yani arada 12 günlük boşluk bırakma.Ve o supplementlerin hiçbirine ihtiyacın yok.Yazdıkların hariç adex ve nac 1200 yeterli olur

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zgbg    0
Hcg ye gerek yok.İlla kür içinde kullanacaksanda 1 veya 2.haftadan itibaren başla.Tamoxifen clomifen e başlayana kadar kullanmaya devam et.Yani arada 12 günlük boşluk bırakma.Ve o supplementlerin hiçbirine ihtiyacın yok.Yazdıkların hariç adex ve nac 1200 yeterli olur

Yanıtınız için teşekkür ederim,

Anladığım kadarı ile, dozajlar, markalar, beslenme planları ile alakalı bir sıkıntı yok?

Kür planım;

1. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Dianabol 30mg/gün - Proviron 50mg/gün

2. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Dianabol 30mg/gün - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG ***

3. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Dianabol 30mg/gün - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG ***

4. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Dianabol 30mg/gün - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

5. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Dianabol 30mg/gün - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

6. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Dianabol 30mg/gün - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

7. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

8. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

9. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

10. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

11. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Anavar 30mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

12. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Anavar 30mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

13. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Anavar 30mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

14. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Anavar 30mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

15. Hafta : Testo E 500mg - Boldenon 400mg - Anavar 30mg - Proviron 50mg/gün - 3 günde bir 200 IU HcG

16. Hafta : Testo E 500mg - Anavar 30mg - Proviron 50mg/gün

Son iğneden sonda 12 gün boyunca - 3 günde bir 200 IU HcG ********* bu şekilde; son iğneden 12 sonra da hCG'ye devam devam ediyorum öyleyse.

1. Hafta : 30mg Nolvadex - 100mg Klomen

2. Hafta : 30mg Nolvadex - 100mg Klomen

3. Hafta : 30mg Nolvadex - 100mg Klomen

4. Hafta : 30mg Nolvadex - 100mg Klomen

Açıkçası hCG konsunda ben de kararsızım. Kür içinde 4. haftadan sonra değerlerime bakarak, gerekli olursa mı başlasam. Kür sonunda yine test sonuçlarına göre mi hCG kullansam veya hiç kullanmasam mı? en çok tereddütte olduğum konu bu. Tabii ki PCT böyle basma kalıp olmaz ama aşağı yukarı her ilacın yaptığı baskılar ve gereklilikler aynı oluyor.

Supplementler elimde var aslında hepsinden biraz ve bazıları tam kutu olarak. Bunları da değerlendirmek adına kür içinde neleri kullanabilirim. Yoksa kür sonrası definasyon dönemi için mi saklasam.

Tabii ki şuan %10 yağ oranım var, bu kürü clean bulk yaparsam kürün sonunda bu yağ oranını biraz daha düşürebilir diye düşünüyorum. Definasyon döneminde clenbuterol ile basit bir şekilde %6-7'ye inebilirim diye düşünüyorum.

Peki aynı enjektörde testo e. ve boldenon tek seferde vurulabilir mi? İlk kürüm olduğu için baya cahilim bu konuda. :-D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zgbg    0

İlginiz için teşekkürler,

Başka önerisi veya fikri olan yoksa sanırım herşey gayet uygun görünüyor.

__________________________________________________________________________________

Bir fiyat araştırması yaptım;

3 kutu ~ Alpha Pharma Testobolin Enanthate 250mg x 10 ampül = 550₺

3 kutu ~ Alpha Pharma Boldebolin 250mg x 10 ampül = 600₺

2 kutu ~ Balkan Pharma Danabol 10mg x 60 tablet = 150₺

2 kutu ~ Balkan Pharma Oxandrolone 10mg x 60 tablet = 330₺

Eczaneden

2 kutu ~ Arimidex 1mg x 28 tablet = 150₺

6 kutu ~ Klomen 50mg x 10 tablet = 60₺

Nolvadex 20mg x 30 tablet ve 10mg x 30 tablet = 25₺

11 kutu ~ Proviron 25 mg x 20 tablet = 121₺

Toplam = 1,976₺

Fiyat sizce nasıl :?:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bay-T    4.218

__________________________________________________________________________________

Eczaneden

Toplam = 1,976₺

Marka bazlı bakıldığında rakamlar uygun hocam.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zgbg    0

Eczaneden

Toplam = 1,976₺

Marka bazlı bakıldığında rakamlar uygun hocam.

Markalar hakkında yorumuz ne olur peki? Kaliteli midir? yoksa daha kaliteli iyi çalışan bir marka önerebilir misiniz?

teşekkürler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Proviron kullanımı gereksiz yere reseptörleri yoracaktir .Kur içinde arimidex yeterli olur.Anavar o verdiğin paraya deymiyecek bir ilaç bir nevi supplement düşün yani testo ena boldenon danabol alicaksin bunların yanında anavar ne ki ve neden kullanmak istiyorsun anlamadım açıkçası anavar o paralara değecek bir ilaç değil gerek yok ......

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zgbg    0
Proviron kullanımı gereksiz yere reseptörleri yoracaktir .Kur içinde arimidex yeterli olur.Anavar o verdiğin paraya deymiyecek bir ilaç bir nevi supplement düşün yani testo ena boldenon danabol alicaksin bunların yanında anavar ne ki ve neden kullanmak istiyorsun anlamadım açıkçası anavar o paralara değecek bir ilaç değil gerek yok ......

Cevap için teşekkür ederim.

Kürden sonra definasyona gireceğim, anavar ile ufak bir destek alabilirim diye düşündüm ama önerinizi dikkate alacağım.

Kür planım ile ilgili başka bir öneriniz veya görüşünüz varsa omlarımda öğrenmek isterim?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
corey    40

merhaba zgbg hoşgeldiniz esenlikler.

hocam ben pregnly kullanımı konusunda uzun uzun araştırmalar yaptım ve gördüğüm sonuç şu idi. "testis durumuna göre kullanılmalı" örneğin kürünüzde 2. haftaya ya da 4. haftaya pregnly eklemişsiniz. diyelim ki kür içinde testisleriniz hiç etkilenmedi ( küçüldüğünde testislerin baskılandığı anlaşılıyormuş) neden hcg kullanasınız ki? ya da diyelim ki testislerinizde varikosel var ve zaten lh,fsh sorunsalları yaşayan bir testis yapınız mevcut, küre girdiniz ve girdiğiniz kür ağır geldi ve testisler fonksiyonlarını daha ilk iki haftadan kaybetmye başladı küçüldükçe küçülüyorlar, buharlaşıp kaybolacak diye korkmaya başladınız... işte bu anda ben olsam pregnly küçük partlarla (200 iu ) güzel bir part bence) kullanırdım.

yani anlatmak istediğim şu; pregnlyi duruma göre kullanmak gerekir. gördüm ki genelde çok ağır kürlerde büyük hasarlar yaratabilecek durumlarda pregnly kullanıyorlar. pregnly leydig hücreleri uyararak fazladan estorjen ve testosteron üretimi sağlıyor ve testisleri çalışmaya teşvik ediyor. testisleriniz doğal büyüklüklerine geri kavuşuyor; ancak yanlış kullanımı(fazla miktarlar bir kerede 1500 iu vuran kişiler var bence çok yanlış) leydig hücrelere zarar veriyor ve kendinizi riske atıyorsunuz. testislerinizin belki de toparlanmasını geciktiriyorsunuz... kür içinde pregnly kullanımını hiç denemediğim için kullanın ya da kullanmayın diyemeyeceğim ama benim gördüğüm kadarı ile burada en baba kürlere girmiş arkadaşlar kür içinde pregnly kullanımını önermiyorlar. hatta kür sonunda bile önermiyorlar (kür hafif ise :D ) klomifen sitrat yeterli diyorlar...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zgbg    0
merhaba zgbg hoşgeldiniz esenlikler.

hocam ben pregnly kullanımı konusunda uzun uzun araştırmalar yaptım ve gördüğüm sonuç şu idi. "testis durumuna göre kullanılmalı" örneğin kürünüzde 2. haftaya ya da 4. haftaya pregnly eklemişsiniz. diyelim ki kür içinde testisleriniz hiç etkilenmedi ( küçüldüğünde testislerin baskılandığı anlaşılıyormuş) neden hcg kullanasınız ki? ya da diyelim ki testislerinizde varikosel var ve zaten lh,fsh sorunsalları yaşayan bir testis yapınız mevcut, küre girdiniz ve girdiğiniz kür ağır geldi ve testisler fonksiyonlarını daha ilk iki haftadan kaybetmye başladı küçüldükçe küçülüyorlar, buharlaşıp kaybolacak diye korkmaya başladınız... işte bu anda ben olsam pregnly küçük partlarla (200 iu ) güzel bir part bence) kullanırdım.

yani anlatmak istediğim şu; pregnlyi duruma göre kullanmak gerekir. gördüm ki genelde çok ağır kürlerde büyük hasarlar yaratabilecek durumlarda pregnly kullanıyorlar. pregnly leydig hücreleri uyararak fazladan estorjen ve testosteron üretimi sağlıyor ve testisleri çalışmaya teşvik ediyor. testisleriniz doğal büyüklüklerine geri kavuşuyor; ancak yanlış kullanımı(fazla miktarlar bir kerede 1500 iu vuran kişiler var bence çok yanlış) leydig hücrelere zarar veriyor ve kendinizi riske atıyorsunuz. testislerinizin belki de toparlanmasını geciktiriyorsunuz... kür içinde pregnly kullanımını hiç denemediğim için kullanın ya da kullanmayın diyemeyeceğim ama benim gördüğüm kadarı ile burada en baba kürlere girmiş arkadaşlar kür içinde pregnly kullanımını önermiyorlar. hatta kür sonunda bile önermiyorlar (kür hafif ise :D ) klomifen sitrat yeterli diyorlar...

Sıcak karşılama için çook teşekkürler corey,

aslında bende kullanmamak taraftarıyım ama ilk kez kür tanışmam olacak bu, bunun için biraz paranoyak davranıyorum. Hatta fiyat listesine hCG eklemedim çünkü kullanmak taraftarı değilim hala.

Şöyle bir yazı okuduğum için en sonunda küre ekledim. Fakat burada konuşulan kür tren, deca gibi ilaçlar mı? (reklam olmasın diye link vermedim) ;

HCG'yi anlamak...

Human Chorionic Gonadotropin (hCG) LH hormonunu tetikleyen bir peptid hormondur. LH hormonu testisleri uyararak testosteron üretimini sağlar. Daha da özelleştirirsek, LH hipofizden testise gönderilen birincil sinyaldir. Bu sinyal ile testislerdeki leydig hücreleri testosteron üretimini canlandırır.

Steroid kullanıldığında LH seviyesi hızla düşüş gösterir. LH sinyalinin kesilmesi durumunda hipofiz testislere testosteron üretimini durdurma emri verir. Ve hızla testikülar dejenarasyon başlar. Dejenerasyon, leydig hücrelerinin yoğunluğunun azalması ve takibinde testis içi testosteronun azalması ile devam eder. Insulin benzeri büyüme faktörü 3 ( INSL3 ) ve peroksizom gibi testikülar faaliyet ve testosteron üretimi için önemli bio-işaretçiler ve faktörler azalma gösterir. Buna rağmen dejenarasyon, kür boyunca az dozlarda hCG alımı ile önlenebilir. Ne yazık ki, bir çok steroid kullanıcısının kökleşmiş inancı hCG kullanımının kür sonrası gerektiğidir. Bilimsel araştırmalar ve temel endokrinoloji çalışmaları kür süresince hCG alımı ile daha hızlı ve daha fazla geri dönüşüm kazanıldığını kanıtlamıştır.

Öncelikle, hCG nin amacını ve en verimli kullanımını anlamak için hCG nin klinik geçmişini anlamalıyız. Steroid profillerinin yayınlandığı birçok kaynakta hCG nin 2500-5000iu dozlarında ve haftalık 1 yada 2 kere kullanımı desteklenir. Aslında bu dozlar 1960 yıllarında, düşük testikülar hassasiyete ve LH yetersizliği gibi problemleri olan erkeklerde uygulanan deneylere ait dozlardır. Uzun süreli LH eksikliği olan erkeklerde testisleri canlandırmak için yüksek dozda hCG gerekmektedir. Normal LH seviyesine ve normal testikülar hassasiyete sahip erkeklerde, günlük sadece 250iu hCG ile maksimum testosteron artışı görülmüştür. Eğer normalden uzun steroid kullanır ve testislerinizin hassasiyetini kaybetmesine izin verirseniz, testisleri eski boyutlarına ve fonksiyonlarına kavuşturmak için yüksek dozda hCGye ihtiyaç doğar. Tabi tam bir geri kazanım olmaması gibi bir riskte mevcut.

Anlamamız gereken kritik bir terimde, testikülar hassasiyet ile eşanlama gelen testosteron salınım kapasitesidir. Verilen LH veya hCG desteği ile testislerinizin üretebileceği testosteron miktarıdır. Bu yüzden, eğer testosteron salınım kapasitesi azalmış ise salınım kapasitesini eski seviyesine getirmek için daha fazla LH ve hCG desteği gerekecektir. Eğer testosteron salınım kapasitenizi çok fazla düşürmüşseniz, hiçbir dozda LH veya hCG normal testosteron üretiminizi geri getiremez ve böylelikle testosteron üretiminiz kalıcı olarak düşer.

Ortalama bir steroid kürü ile testosteron salınım kapasitenizi ne kadar çabuk düşürdüğünüzü anlamanız için buna dikkat edin: LH seviyesi steroid yüklemenizin 2. gününden itibaren düşmeye başlar. LH sinyallerinin kapatılması ile testislerin fonksiyonunu yitirmesi 12-16 haftalık bir sürede gerçekleşir, leydig hücrelerinin yoğunluğu %90, testis içi testosteron %94, insulin benzeri büyüme faktörü 3 (INSL 3) %95, testosteron salınım kapasiteside %98 civarlarında düşüş gösterir.

Not: Testikülar boyut direkt olarak testosteron salınım kabiliyeti ile bağdaşmadığından, asıl testikülar fonksiyonunuzu yargılamak için testislere görsel analiz yapmak zayıf bir methoddur. Çünkü total testikülar yoğunluğun sadece %10 kadarını leydig hücreleri oluşturmaktadır. Bu yüzden testisler %5-10 küçülme gösterirken, testislerin salınım kapasitesi normale oranla %98 kadar düşebilir. Değinmek istenilen konu testosteron salınımının testikülar boyutla alakalı olmadığıdır.

16 hafta steroid kullanan ve sonunda 4500iu hCG ile tedavi gören güç atletleri üzerinde yapılan çalışmalarda testosteron salınım kapasitesinin düştüğü gözlenmiştir. Atletlerin hCG tedavisine verdiği yanıtın steroid kullanmayan normal bir erkeğe göre 20 kat daha az olduğu ortaya çıkmıştır. Diğer bir deyimle, 16 hafta LH sinyali alamayan atletlerin vücutlarındaki testosteron salınım kapasiteleri önemli ölçüde düşmüştür. Testisler duyarsızlaşır ve yeteneğini kaybeder. Steroid kullanan kişilerle yapılan uzun süreli ve ağır (12 hafta süresince 3 günde 1 olmak üzere 10.000iu) yüksek doz hCG tedavisinin sonucunda testisler tam boyutlarına dönememiştir. INSL3 değerlerinin geri dönüşümü başarısız olmuştur ve INSL3 testosteron ve potansiyel sperm üretiminde çok önemli bir bio-işaretçidir.

Bu çalışmalar gösteriyorki hCG kullanımını kür sonuna ertelemeniz daha yüksek dozlarda hCG kullanmanızı gerektirecektir ve zamanla tam geri kazanım azalacaktır. Kür bitiminde yüksek dozda hCG kullanımının bir sonucu olarak östrojen değerleri testosterona orantısız olarak artacaktır ve bu durum jinekomasti riskinide arttırarak daha fazla HPTA baskılanmasına (yüksek östrojenden) neden olacaktır. Yüksek doz hCG doğal testosteron üretimini %140 arttırırken estradiol oranını %165 arttır. Ayrıca yüksek doz hCG LH reseptörlerinin yoğunluğunu ve testislerde testosteron sentezinden sorumlu enzimleri azaltır. Ve bu bir kişinin iyileşme sürecinde isteyeceği son şeydir. Bu tür negatif etkilerin önüne (hCG kullanımı esnasında) tamoksifen gibi SERM sınıfı bir yardımcı ekleyebiliriz.

Yukarıdaki kanıtların ışığı altında, testikülar dejenerasyonu engellemek için koruyucu önlemler almalıyız ve testikülar hassasiyeti korumalıyız. Bu kadar yardımı olacak bir destekçiyi kür esnasında neden kullanmayalım ki?

Steroid kullanan normal erkekler üzerine kurulu araştırmalar, günlük 100iu hCG kullanımının tüm testikülar faaliyetleri ve fonksiyonları, testis içi testosteron seviyelerini normal tutmak için yeterli olduğunu göstermektedir. Yüksek doz hCG kullanımı ile testislerde gerçekleşen hassasiyet kaybının önüne geçilir aynı zamanda. Testikülar hassasiyetin düşüşe geçmesini beklemeden az doz hCG kullanımına başlamak önemli bir noktadır. PCT ye başlamadan önce kür içindeki hCG kullanımına ara vermelisiniz böylelikle leydig hücrelerine LH üretimi için şans vermiş olursunuz. Bu süreçte Toco-8 gibi doğal testosteron üretimini tetikleyici bir takviyeyi kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki önerilere göre daha kullanışlı bir yöntem ise haftada 2 kere 200iu yada haftada 1 kere 500iu hCG almaktır. Az doz ve sık kullanımla doğal LH salınımını hareketlendirir ve minimum oranda östrojen dönüşümü yaşanır. Eğer kürde sonlara doğru hCG kullanımına başlayacaksanız, testislerin duyarlılığını kaybettiğini ve yüksek dozda hCG alımına ihtiyacınız olduğunu düşünerek vücudunuzda LH eksikliği olan gün sayısı x 40iu ile kabaca ihtiyacınız olan tetikleyici dozu hesaplayabilirsiniz.

(Örnek: 2 aylık bir kür sonrası PCT için başlangıç dozu hesaplarken 60gün x 40iu = 2400iu hCG)

Birçok bilimsel kaynağı kullanarak sizler için derledim. Bu alternatif PCT ile daha sağlıklı ve daha verimli bir iyileşme süreci geçireceğinize eminim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zgbg    0

Kür ile ilgili son bir kaç gündür yoğun araştırma yapıyorum. İlk kür olmasından dolayı kafa karışıklığı iyice devre yakan cinsten olmaya başladı.

Bunun için ilk kürümü only testo e. kürü olarak yapmaya karar verdim. Tek kür yapma planım vardı ama görünen o ki bu pek mümkün olmuyor.

Şimdi kafamdaki plan ilk aşamada only testo küre girmek ve vücudu steroid ile tanıştırmak, bu kürü ise sonrasına saklayarak belki biraz definasyona dönük kısa ester olarak değiştirerek uygulamak.

Kür planım ana hatları ile bu şekilde;

Hafta 1. Testo E. 500mg - Dianabol 30mg/Gün

Hafta 2. Testo E. 500mg - Dianabol 30mg/Gün

Hafta 3. Testo E. 500mg - Dianabol 30mg/Gün - Arimidex/0,5mg 2 günde bir

Hafta 4. Testo E. 500mg - Dianabol 30mg/Gün - Arimidex/0,5mg 2 günde bir

Hafta 5. Testo E. 500mg - Dianabol 30mg/Gün - Arimidex/0,5mg 2 günde bir

Hafta 6. Testo E. 500mg - Arimidex/0,5mg 2 günde bir

Hafta 7. Testo E. 500mg - Arimidex/0,5mg 2 günde bir

Hafta 8. Testo E. 500mg - Arimidex/0,5mg 2 günde bir

Hafta 9. Testo E. 500mg - Arimidex/0,5mg 2 günde bir - Anavar 30mg/Gün

Hafta 10. Testo E. 500mg - Arimidex/0,5mg 2 günde bir - Anavar 30mg/Gün

Hafta 11. Testo E. 500mg - Arimidex/0,5mg 2 günde bir - Anavar 30mg/Gün

Hafta 12. Testo E. 500mg - Arimidex/0,5mg 2 günde bir - Anavar 30mg/Gün

Hafta 17. -***-

Hafta 18. -***-

Hafta 19. Nolvadex / 40mg/Gün - Clomid / 50mg/Gün

Hafta 20. Nolvadex / 40mg/Gün - Clomid / 50mg/Gün

Hafta 21. Nolvadex / 20mg/Gün

-Planlanan başlama tarihi : 23.01.2017

-Kür öncesi testlerin yanında yağ oranı ve kilo ölçümleri de yaptıracağım.

-hCG kullanmayacağım gibi görünüyor ama kür sonu testlere bakarak gerekli olursa ufak dozlarda alacağım.

Ekleme çıkarmaları buradan yine paylaşıp, gelişmeleri de resimlerle yayınlayacağım.

Saygılar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zgbg    0

Eczane ilaçlarını hazırda bulundurmak için temin ettim;

-Tamoxifen 2 kutu

-Proviron 5 kutu

-Arimidex 2 kutu

-Klomen 2 kutu

-Pregnly yılbaşında yurtdışından gelmesi konusunda sıkıntı oluyormuş bulamadım şimdilik.

Yukarıdakileri sadece bu kür için almadım yanlış anlaşılmasın.

Bundan sonra 1-2 kür daha yapacağım için bulmuşken alayım dedim.

Şimdi gelelim başlangıç noktasına;

-Kilo: 84

-Boy: 181

-Yağ oranı: %10

-İlk kürüm olacak.

Bugün salonda bir de foto çektim;

http://i.hizliresim.com/QvVyOk.jpg

-Planlanan başlama tarihi : 23.01.2017

*******Ayrıca fikir, öneri, görüşlere açığım hala. Değişiklik yapabilirim planımda.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zgbg    0

Herkese tekrar merhaba,

Dün itibari ile ilk enjeksiyonu yaptım. Sabah öğle akşam olmak üzere 3 kez Dbol 10mg alıyorum.

Haftalık paylaşım yapmayı planlıyorum.

İlk enjeksiyon tecrübem;

Enjeksiyon gayet başarılı ve rahat oldu. Çok az bir ağrı var, şişlik var mı/yok mu anlaşılmıyor.

Daha bir değişiklik yok Dbol etkisini sanırım yarından itibaren görmeye başlarım diye düşünüyorum.

Hafta 1. Testo E. 500mg - 400mg Boldenon - Dianabol 30mg/Gün

Hafta 2. Testo E. 500mg - 400mg Boldenon - Dianabol 30mg/Gün

Hafta 3. Testo E. 500mg - 400mg Boldenon - Dianabol 30mg/Gün - Arimidex/0,5mg 3 günde bir

Hafta 4. Testo E. 500mg - 400mg Boldenon - Dianabol 30mg/Gün - Arimidex/0,5mg 3 günde bir

Hafta 5. Testo E. 500mg - 400mg Boldenon - Dianabol 30mg/Gün - Arimidex/0,5mg 3 günde bir

Hafta 6. Testo E. 500mg - 400mg Boldenon - Arimidex/0,5mg 3 günde bir

Hafta 7. Testo E. 500mg - 400mg Boldenon - Arimidex/0,5mg 3 günde bir

Hafta 8. Testo E. 500mg - 400mg Boldenon - Arimidex/0,5mg 3 günde bir

Hafta 9. Testo E. 500mg - 400mg Boldenon - Arimidex/0,5mg 3 günde bir - Anavar 30mg/Gün

Hafta 10. Testo E. 500mg - 400mg Boldenon - Arimidex/0,5mg 3 günde bir - Anavar 30mg/Gün

Hafta 11. Testo E. 500mg - Arimidex/0,5mg 3 günde bir - Anavar 30mg/Gün

Hafta 12. Testo E. 500mg - Arimidex/0,5mg 3 günde bir - Anavar 30mg/Gün

Hafta 17. -***-

Hafta 18. -***-

(PCT için testleri yaptıracağım sonra forumda paylaşıp karar vereceğim ama aşağı yukarı hazırladığım PCT; aşağıdadır)

Hafta 19. Tamoxifen / 40mg/Gün - Clomid / 50mg/Gün

Hafta 20. Tamoxifen / 40mg/Gün - Clomid / 50mg/Gün

Hafta 21. Tamoxifen / 20mg/Gün

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zgbg    0

Herkese Selam,

Geçen hafta ilk kürüme başlamıştım, kısaca özeti;

Pazartesi (250 test e. + 200 boldenon) ve Perşembe (250 testo e. + 200 boldenon) olarak 2 enjeksiyon yaptım.

enjeksiyonlar gayet başarılı ve fazla ağrı olmadan geçti.

Dbol etkisini sağlam bir su tutma ile göstermeye başladı. Biraz da güç artışı gördüm.

Kür öncesi 85kg. %12-14 civarı yağ oranım vardı. Şuan kilom 97 oldu. Kaslarım balon gibi şişti. kollarım sanki 1-2 cm genişlemiş gibi duruyor. Sağlam su tutuyor.

Ayrıca konusu açılmışken üç günde bir 0,5 Arimidex alıyorum. Vücudum jinekomastiye çok yatkın olduğu için kür içinde adex kullanmaya karar verdim.

başka da bir şey yok şuan.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zgbg    0

Herkese Selam,

Kürün 3. haftasının bitmesine az kaldı.

Güç artışı ve balan gibi şişmem dışında vücudum bariz büyümeye başladı. Kaslarımın büyüdüğünü aynada net şekilde görebiliyorum.

Bu hafta beslenmeyi düzenleyemedim. Programım çok yoğun olduğu için biraz ipin ucu kaçtı ve bu da antrenmanları olumsuz etkiledi.

Danabolu 4. hafta bırakacağım.

Kürün 5.-6. haftasına kadar hacim kazanmak için devam edeceğim. Sonra kaloriyi biraz düşürüp devam edeceğim. Olabildiğince clen bulk devam etmek hedefim.

Amacım çok hacim toplamak değil gerçi, ilk amacım define olmak. Başladığım noktanın üstüne biraz hacim koysam ve bunun birazı kür sonrasında gitse benim için sıkıntı olmaz. Yani bu kür benim için %30 hacim amaçlı ise %70 definasyon amaçlı olacak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Loving    9.225

Konunun takipçisiyim. :kah

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zgbg    0

Herkese Selam,

Geçen hafta ipin ucunu kaçırmamın sebebi ortaya çıktı, hafifi kırgınlık ve isteksizliğim vardı. Haftasonunu hasta şekilde geçirdim. Şuan iyiyim ama sabahki antrenman çok iyi geçmedi. Bu arada antrenmanlarımı sabah 7'de yapıyorum.

Gelelim küre;

Elimde 2 adet farklı test markası var biri iran testo e. diğeri balkan p. test e. Perşembe günü Balkan pharma kullandım ve enjeksiyon yerinin ağrısı bugün ancak geçti. Marka olarak da enjeksiyonlarda fark ediyor. Bugün sağ kalçama yine balkan test e. vurdum bakalım ağrı olacak mı.

Etki/yan etki olarak;

henüz bahsettiklerim dışında sanki testislerim çok az ufaldı. Ama emin değilim. Adex(arimidex) kullanımına biraz araları açarak devam edeceğim. çünkü yan etki veya herhangi bir kötü hissetme durumu yok. Jino belirtisi hiç yok. Ama tedbiri elden bırakmamak lazım.

Beslenme ve gıda tak.si konusunda;

Ufak bir not. E vitaminini bu aralar aksattığımı fark ettim. Bunu düzene koyacağım. Antrenmandan önce 5-6gr. Beta-Alanine kullanıyorum bunu 4.-5. haftadan sonra bırakacağım. Creatin kullanımını bıraktım 2 hafta kadar önce. Kür bittikten sonra bunların hepsine başlayacağım. PCT başlangıcında ise clenbuterol ile birlikte başlayacağım. Genel olarak ne kullandım nasıl beslendim bunu 2. bir mesajda uzun uzadıya yazacağım.

Ölçümlerim;

Bu konuda henüz bir şey söylemek için erken fakat meraktan kol ölçümü aldım;

Kür öncesi soğuk; 39,5cm - BF(vücut yağ oranı): %10

Şimdi soğuk; 42,5cm - BF: net olmamakla birlikte %12-14 arasıdır.

Şimdi sıcak; 44cm

6. Haftada bitince resim/BF ölçümü paylaşımı yapacağım.

4. hafta bitiminde ise testlerimi yaptırıp buradan yazacağım.

Görüşmek dileği ile

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zgbg    0

Merhaba,

1-2 haftadır hastalık, iş seyehati falan derken iyice koptum gittim. Bunun için yazamadım da.

5. hafta bitti

kilo: 99,8 - 100 arası git gel yapıyor.

5 hafta günlük 30mg danabol kullandım, bu hafta bırakıyorum. Kalori düşümüne gidiyorum.

çok temiz beslenemediğim için bel bölgem yağlandı baya. 6. hafta sonunda ölçüm ve foto atacağım demiştim ama sadece foto ile 6. haftayı geçireceğim. BF ölçümünü sonraya ertelemek daha mantıklı.

Enjeksiyon hakkında küçük bir tecrübemi paylaşayım.

Enjeksiyonun aspire etme aşamasını doğru şekilde yaptıktan sonra, ilacı zerk edip iğneyi biraz içeride tutuyorum sonra hızlı şekilde çıkarıyorum enjektörü. Bazen çok kan akıyor bazen bir damla kan çıkıyor. Ben enjektörü çıkarırken yeşil uçlu enjektörün tam yeşil kısmında kan damlaları gördüm ve biraz telaşlandım. Çünkü çok da kan akmıştı. Doğru aspire ettiğim için o kanın enjektörü çekerken içinde kalan vakup etkisi ile içine girmiş olabileceği geldi. Nitekim öyle oldu.

Şimdiye kadar ve sonrası için düşüncelerim;

Kür hacim olarak istediğim gibi gitti diyebilirim. Kollarım, omuzlarım, kanat ve bacaklarım resmen patladı. Görüş yeterince dolu durmuyor ama hacimlenme gayet hissedilir şekilde oldu. Tek sorunum çok yağlanmış olmak. Planladığımın dışına çıktım. Motivasyon düşüklüğü ve antrenman düzensizliği ise kürün etkisini baltaladı. 6. Hafta itibari ile definasyona çeviriyorum olayı. 1-2 hafta böyle gidip 3 haftalık bir clen kullanabilirim duruma göre. Aynı şekilde karaciğer değerlerime göre de son 4 haftaya anavar ekleyeceğim.

İlk kürün, neden ilk ve tek kür olmadığını daha çok anladım. gelişim ve güç artışı bariz şekilde oluyor ama sihirli değnek kesinlikle değiller. Planlı, düzenli ve disiplinli olmak ilk sıralarda yer alıyor. Nitekim tatmin etmeyen bir şey çıkıyor ortaya. Aynanın karşısına geçip acaba şöyle olsa, böyle olsa, 2. kür olsa, 3. kür olsa düşüncelerini düşünüyorsunuz. Kaldı ki testo e ve boldenon kürü böyle ise deca, tren veya peptid kürleri nasıldır diye düşünüyor insan. Şunu da net ifade etmek gerekirse ben yan etki görmedim desem yeridir(testlere girmedim ama hissedilen olarak söylemek gerekir ise) bu da iki şey çıkarıyor; Cesaret ve belki biraz gevşeklik yapıyor. İlk ve tek kür düşüncelerim yıkıldı diyebilirim. Zaman ve para sıkıntım olmaz ise mutlaka ufukta 2.-3. kürler de olacak gibi duruyor.

Biraz dağınık yazıyorum ama bunların hepsini özet şeklinde kür sonunda tek mesaj ile özetleyeceğim.

şimdilik herkese bol motivasyonlu güzel günler dilerim :crs

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
pusalik    156

Hocam bende sizle aynı kürdeyim.Betimlemelerinizde tıpa tıp beni yansıtıyor.Kür başında korku ve gergin hisseden ben 3.-4. Kürlerimi düsünüyor oldum :) Testodan oluyor sanırım.Yürek yemek bu olsa gerek

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
zgbg    0
Hocam bende sizle aynı kürdeyim.Betimlemelerinizde tıpa tıp beni yansıtıyor.Kür başında korku ve gergin hisseden ben 3.-4. Kürlerimi düsünüyor oldum :) Testodan oluyor sanırım.Yürek yemek bu olsa gerek

Bence bunun 2 nedeni olabilir;

1.Yan etki beklendiği gibi çıkmaması

2.Bu işe dünya para döküp emek verip 1-2kg kas yapmak oldukça zor ve ilerleme insanı heyecanlandırmıyor bir süre sonra. Kürde bu böyle olmuyor ve nitekim yeni bir oyuncak bulmuş biri gibi heyecan yapıyor insan. Sonuçta o kadar, para emek çabanın boşa gitmediğini görüyor ve daha fazlası veya küçük ayrıntıları değiştirmek için 2.-3. kürler geliyor.

Konu takip. Gelişmeleri bekliyoruz. Ne gibi değişimler oldu ?

+Su tutma, balon gibi şiştim resmen. 85 kilodan 100 kiloya ulaştım ki bu 5 haftada oldu.

+Acayip bir güç artışı. İmkansız duran ağırlıkları avuçlarımın içinde kavrayıp çalışıyorum.

+Hacim artışı

+Damarlanma-

+İlk zamanlar kendini süper hissetme. Şuan için biraz düştü bu(benim için özel bir durum olabilir. Stresli bir süreçten geçiyorum :mat )

-iştah olayı hiç değişmedi hatta bazen günde içtiğim 5-10 ölçek arası protein tozundan iştahım tıkanıyor. Şu da var önceden de fena bir iştahım vardı. 1kg. yağsız eti tek öğünde rahatça yerdim. Pasta gibi omlet yapıyordum sanırım 2-3kg arası gelir bu omlet.

-testislerim sanki hep soğuk suya girmiş gibi toplu duruyor. Çok belirgin birşey değil, eminde değilim ama belki çok az ufalma da olmuş olabilir.

-kas kasılmaları oldu bir ara şuan bu dinmiş gibi.

Bir süre definasyon modelinde devam edeceğim, çok yoğun olduğum için geç yazabildim ve testler fotolar için zaman bulamıyorum. Aslında hormonlara baktırmaktı niyetim ama fırsatım hiç olmadı. :-(

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.