Jump to content
  • Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

ahmetyldız

Tsh

Önerilen İletiler

ahmetyldız    8

Arkadaşlar selamun aleyküm.  Kürdeyim değerlere baktırdım ve T3 ve T4 dikkatimi çekti üst değerin biraz üstündeler. Bir süredir erken boşalma problemi yaşıyordum değerleri düzene sokmama rağmen. Bir yerde tiroidin bunda rolü olduğunu okuyup tekrar bi kan aldırdım. Aynı durumu yaşayıp tedavi eden var mı? Yada nasıl düşürebileceğim konusunda bilgisi olan? Randevu almaya çalışıyorum ancak alamıyorum halen o yüzden sizlere danışmak istedim.

@tolgacan94 hocam araştırırken sizin dahil olduğunuz bir tiroid konusuna denk geldim o yüzden etiketlemek istedim.

@metinav hocam sizin de bu konuda bilginiz olduğuna eminim fikir ve önerilerinizi duymak isterim

Bu arada değerler şu şekilde T3 2.02 - 4.42 den 4.65,     T4  0.78 - 1.51 den 1.53

@rastlantisal hocam sizin de fikrinizi alabilir miyim lütfen 

Teşekkürler yardımcı olan herkese

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

rastlantisal    5.239
ahmetyldız, 11 dakika önce yazdı:

Bu konunun uzmanı sayın @metinavhocamdır. Kendisi gördüğünde cevap verecektir.

Genel olarak yazıyorum, yüksekliğinde ve düşüklüğünde kullanılan basit haplar var. Ancak doğrudan bir tecrübem olmadığı için detay yazmam hoş olmaz. Metin hocamın tecrübesi de var.

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmetyldız    8
rastlantisal, 23 dakika önce yazdı:

Bu konunun uzmanı sayın @metinavhocamdır. Kendisi gördüğünde cevap verecektir.

Genel olarak yazıyorum, yüksekliğinde ve düşüklüğünde kullanılan basit haplar var. Ancak doğrudan bir tecrübem olmadığı için detay yazmam hoş olmaz. Metin hocamın tecrübesi de var.

Tamamdır hocam @metinav hocam umarım görüp yardımcı olabilir. Bu arada tsh da 1.46 çıkmış.  3 ay önceki testte de 3.33 çıkmıştı yazmamışım tam bilgi vereyim

tarihinde ahmetyldız tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.478
ahmetyldız, 9 saat önce yazdı:

Tamamdır hocam @metinav hocam umarım görüp yardımcı olabilir. Bu arada tsh da 1.46 çıkmış.  3 ay önceki testte de 3.33 çıkmıştı yazmamışım tam bilgi vereyim

Kardeşim geçmiş olsun.Endişe etmeni anlıyorum fakat doğru değerlendirme yapılabilecek bir durumda değilsin.Kürde olduğunu yazmışsın, bu bir çok kriteri yorumlarken etkiler.Ne kürü yaptığını bilmiyorum fakat bunlar metabolizma hızını, yani troid üzerinden etkileşim yoluyla dolaylı da olsa değiştirebiliyorlar.Kullandığın bir çok ilaç veya bitkisel ekstre de troid ile etkileşime girebilir.

Sana tavsiyem kür bittikten sonra troid değerlerine tekrardan baktır.Herhangi bir sorun varsa en doğru değerlendirmeyi o zaman yapmak mümkün.Kür içinde erken boşalma vb. sorunların olması bir çok şeye bağlı.Bunlardan biri de illa ki troiddir.Troidleri yavaşlatmak yada hızlandırmak ilaçlarla mümkün.Fakat kürde olmandan dolayı bunu kullandığın anabolik yapıyor olmalı diye düşünüyorum.Bu işin doğasında bu var...

Kolay gelsin, küründe başarılar...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmetyldız    8
metinav, 04.11.2022 - 20:43 yazdı:

Kardeşim geçmiş olsun.Endişe etmeni anlıyorum fakat doğru değerlendirme yapılabilecek bir durumda değilsin.Kürde olduğunu yazmışsın, bu bir çok kriteri yorumlarken etkiler.Ne kürü yaptığını bilmiyorum fakat bunlar metabolizma hızını, yani troid üzerinden etkileşim yoluyla dolaylı da olsa değiştirebiliyorlar.Kullandığın bir çok ilaç veya bitkisel ekstre de troid ile etkileşime girebilir.

Sana tavsiyem kür bittikten sonra troid değerlerine tekrardan baktır.Herhangi bir sorun varsa en doğru değerlendirmeyi o zaman yapmak mümkün.Kür içinde erken boşalma vb. sorunların olması bir çok şeye bağlı.Bunlardan biri de illa ki troiddir.Troidleri yavaşlatmak yada hızlandırmak ilaçlarla mümkün.Fakat kürde olmandan dolayı bunu kullandığın anabolik yapıyor olmalı diye düşünüyorum.Bu işin doğasında bu var...

Kolay gelsin, küründe başarılar...

@metinav  Anlıyorum hocam sol baldırdan ameliyat olduğum için kürü yarıda kesmek zorunda kaldım bacağı kaybetme ihtimalim olan bi apse ameliyatı atlattım. Şuan only testo olarak ilerliyorum kür demek yanlış ibare oldu kusura bakmayın sadece testo var o da 1200 - 1000 bandında tutsun diye

@metinav hocam bugün eczacı bi arkadaşa sordum levitron dedi ama size sormadan bişey yapmak istemedim bendeki durum için gerekli olan ilaç bu mu oluyor 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.478
ahmetyldız, 04.11.2022 - 21:23 yazdı:

hocam bugün eczacı bi arkadaşa sordum levitron dedi ama size sormadan bişey yapmak istemedim bendeki durum için gerekli olan ilaç bu mu oluyor 

Değil ama illa ilaç kullanıcam diyorsan antihistaminik tarzı vucudu mayıştıran relax modda tutan ilaçlardan veya suplementlerden destek alabilirsin...Levotiron t4 troid hormonunun sentetik versiyonudur.Vucutta t3 aktif forma döndürülür.Depo troid hormonu diyebiliriz...

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmetyldız    8
metinav, 11 saat önce yazdı:

Değil ama illa ilaç kullanıcam diyorsan antihistaminik tarzı vucudu mayıştıran relax modda tutan ilaçlardan veya suplementlerden destek alabilirsin...Levotiron t4 troid hormonunun sentetik versiyonudur.Vucutta t3 aktif forma döndürülür.Depo troid hormonu diyebiliriz...

@metinav     Örnek verebilir misiniz hocam çok araştırdım ama bu duruma uygun ilaçlar yada takviyeleri tam anlamıyla bulamadım. Saçlarda da dökülme başladı biran önce çözmek istiyorum bu durumu...

@metinav    Biraz daha araştırınca propycil 50mg a denk geldim ama ne kadar süre kaç mg yeterli gelir acaba hocam. Hala hastaneye randevu alamadım.....

Ve acaba bu değerleri düşürmek adına bu ilaç mı yoksa dediğiniz tür bir takviye mi daha olumlu sonuç verir acaba hocam

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmetyldız    8
Larues, 8 saat önce yazdı:

Kardeşim hızlı gitme yavaş ol tiroide bulaşma geri dönüşü yok 

Dostum belirti olarak problem yaşatıyo hele saç dökülmesi... Ben de kurcalamak istemiyorum ama dur demem gerekiyo artık el titremesi uykusuzluk vs de eklendi buna supplement yada ilaç yoluyla bi şekilde normal değere indirmem gerekiyo

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Larues    235
ahmetyldız, 2 saat önce yazdı:

Dostum belirti olarak problem yaşatıyo hele saç dökülmesi... Ben de kurcalamak istemiyorum ama dur demem gerekiyo artık el titremesi uykusuzluk vs de eklendi buna supplement yada ilaç yoluyla bi şekilde normal değere indirmem gerekiyo

Yav dökülsün bırak sağlığından önemli mi? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Lynx    160
ahmetyldız, 03.11.2022 - 21:04 yazdı:

Arkadaşlar selamun aleyküm.  Kürdeyim değerlere baktırdım ve T3 ve T4 dikkatimi çekti üst değerin biraz üstündeler. Bir süredir erken boşalma problemi yaşıyordum değerleri düzene sokmama rağmen. Bir yerde tiroidin bunda rolü olduğunu okuyup tekrar bi kan aldırdım. Aynı durumu yaşayıp tedavi eden var mı? Yada nasıl düşürebileceğim konusunda bilgisi olan? Randevu almaya çalışıyorum ancak alamıyorum halen o yüzden sizlere danışmak istedim.

@tolgacan94 hocam araştırırken sizin dahil olduğunuz bir tiroid konusuna denk geldim o yüzden etiketlemek istedim.

@metinav hocam sizin de bu konuda bilginiz olduğuna eminim fikir ve önerilerinizi duymak isterim

Bu arada değerler şu şekilde T3 2.02 - 4.42 den 4.65,     T4  0.78 - 1.51 den 1.53

Teşekkürler yardımcı olan herkese

Ben creatin kullanirken dandik bir marka normal araligi 2.5 5iken bende 14teydi creatine bagli oldugunu biliyorum cunku kullanmadan oncede test vermistim o donemde troidleri yavaslatiyor yani bunu arabanin gaz pedali gibi dusun gaza az basiyosum ic organlar yavasliyor ve kilo aliyosun gaza çok basiyosun organlar hızlı calisip kilo alamiyor vucut ve buna bagli olarak hic o tarz sorunlar yasamadim ama dusurmek icin levatron kullaniliyor gecmis olsun

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmetyldız    8
Lynx, 23 saat önce yazdı:

Ben creatin kullanirken dandik bir marka normal araligi 2.5 5iken bende 14teydi creatine bagli oldugunu biliyorum cunku kullanmadan oncede test vermistim o donemde troidleri yavaslatiyor yani bunu arabanin gaz pedali gibi dusun gaza az basiyosum ic organlar yavasliyor ve kilo aliyosun gaza çok basiyosun organlar hızlı calisip kilo alamiyor vucut ve buna bagli olarak hic o tarz sorunlar yasamadim ama dusurmek icin levatron kullaniliyor gecmis olsun

Levitron yükseltmek için benim bildiğim yani @metinav hocanın yazdığından sonra biraz bakındığıma göre.

ahmetyldız, 06.11.2022 - 22:53 yazdı:

@metinav     Örnek verebilir misiniz hocam çok araştırdım ama bu duruma uygun ilaçlar yada takviyeleri tam anlamıyla bulamadım. Saçlarda da dökülme başladı biran önce çözmek istiyorum bu durumu...

@metinav    Biraz daha araştırınca propycil 50mg a denk geldim ama ne kadar süre kaç mg yeterli gelir acaba hocam. Hala hastaneye randevu alamadım.....

Ve acaba bu değerleri düşürmek adına bu ilaç mı yoksa dediğiniz tür bir takviye mi daha olumlu sonuç verir acaba hocam

@metinav görüşünüz nedir hocam

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
metinav    4.478
ahmetyldız, 07.11.2022 - 17:29 yazdı:

Levitron yükseltmek için benim bildiğim yani @metinav hocanın yazdığından sonra biraz bakındığıma göre.

@metinav görüşünüz nedir hocam

Yazdım gereken şeyi, bu ilaç işleri sizin için doğru değil ve doktor tavsiyesi ne ise onu yapın.Ben bilinçli olmadan kimseye şunu iç demem.Hap içmekle veya sorunun ondan kaynaklandığını kesin bilmemekle, çözüm bulmuş olmayız.Sana şu anki değerin çok bir anlam ifade etmediğini naçizane fikrim olarak belirttim.Doktor değiliz bu işin duayeni onlar.İçin rahat edene kadar farklı doktorlara git muayene ol.

Troidleri yavaşlatan mekanizmalara ait özelliği yazmıştım yorumda, fakat anlamamışsın.Dolayısıyla doktorculuk oynayamayız...

Geçmiş olsun.

• Vayyyy!! 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.