Jump to content

• Duyurular

• Loving

Steroidturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Steroidturkiye.com açıldı! Hormon gruplarına dair tüm sorularınıza cevap bulmak için sisteme giriş yapıp soru başlığı oluşturmanız yeterli.
    • Loving

Sarmsturkiye.com - AÇILDI!   29-11-2020

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için siteyi ziyaret edebilirsiniz.
  • Peptid Türkiye'ye HOŞ GELDİNİZ!

Türkiye'nin ilk ve tek en kapsamlı peptid platformuna hoş geldin. Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt olduktan sonra giriş yaptığınızda, kendi içeriğinizi göndererek veya mevcut içeriklere cevap göndererek bu platforma katkıda buluna bileceksin. Profilini özelleştirebilir, ödül puanlarınızı içerik yazarak toplayabilirsiniz, diğer üyelerle kendi özel gelen kutunuz üzerinden iletişim kurabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz! Bu mesaj, oturum açtıktan sonra kaldırılacaktır.

• Reklam

AndrogenicAnwalt

Anabolik/androjenik maddelerin kullanımına ilişkin hukuki araştırmalar.

Önerilen İletiler

Merhabalar.

Profilimde yazdığını gördüğünüz üzere Avukatlık mesleği ile iştigal etmekteyim. Çocuk yaştan beri vücut geliştirme ve güç sporunu bir hobi olarak yapmaktayım. Bu hobiyi 2 yıldır da anabolik/androjenik performans arttırıcı ilaçlar ile yapmaktayım.

Forumda gördüğüm bazı konular üzere, ilaç kullanımı ile hobi olarak ilgilenen sizlerin kendi araştırmalarımla hukuk düzleminde yaşayacağı bazı sorunlara kendimce cevaplar getirmek niyetindeyim.

Müsabık sporcu iseniz bu konu sizi ilgilendirmemektedir. Zira WADA'nın (World Anti-Doping Agency) yasaklı maddeler belirlidir. Gençlik ve Spor bakanlığı bunları uluslararası andlaşmalar bağlamında aynen ikrar etmektedir.

ANABOLİK-ANDROJENİK İLAÇLAR YASAL VEYAHUT YASADIŞI MIDIR?

- Efendim anabolik-androjenik ilaçların bir kısmı hayvansal uygulamalarda karşımıza çıkmaktadır. İşbu ilaçların üretimi "Veteriner tıbbi ürünler hakkında yönetmelik" altında düzenlenmektedir. Ancak hükmü amacına göre yorumlarsak bu yönetmelik sadece veteriner ve hayvanların kullanımı için olan ürünleri düzenlemektedir.

- Yasalarımız, bu maddeleri açık bir şekilde yasaklayan, onların kullanımını cezai bir müeyyideye bağlayan herhangi bir hüküm içermemektedir. Belirtilen ilaçların tıbbi aplikasyonu da bulunmakla beraber biz vücut geliştirmecilerin kullandığı ilaçlar çoğu zaman zaruret arz ettiği üzere tıbbi amaç ile kullanılmayacak şekilde üretilirler.

- Ancak bildiğiniz üzere bu ilaçlar kamu sağlığına bir tehlike de ihtiva etmektedir. Dolayısıyla siz bu ilaçları kullanarak kanunun gözünde dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırı şekilde davranmış bulunursunuz. (Bunu, steroidlerin etkisi altında suç ihtiva edecek/edebilecek eylemleriniz için söylüyorum)

- Steroidlere ilişkin müeyyidesi bulunan bir fiil; onları ticaretini yapma saikiyle yurtdışından ülkeye sokmaktır İşbu müeyyideler de 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'nda düzenlenmektedir. Bir diğer fiil ise 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 187'nci maddesinde düzenlenmektedir. Şahsi veya ticari olarak üretim, işbu madde üzerinden yorumlanacaktır.

MADDE 187(1) Kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak biçimde ilaç üreten veya satan kimseye bir yıldan beş yıla kadar hapis ve adlî para cezası verilir.

(2) Bu suçun tabip veya eczacı tarafından ya da resmi izne dayalı olarak yürütülen bir meslek ve sanatın icrası kapsamında işlenmesi halinde, verilecek ceza üçte bir oranında artırılır.

ŞAHSINIZA SAHTE STEROİD SATIŞINA İLİŞKİN NE TÜR BİR YOL İZLEYEBİLİRSİNİZ?

- İşbu maddeyi kullanmakla siz cezai bir sorumluluk altına girmiyorsunuz. Zira herhangi bir kanun bu maddelerin kullanımını düzenlememektedir, dolayısıyla eyleminiz hukuka uygundur. Fakat sizin sağlığınızı riske atacak ilaçları satan şahıslar tek bir hareket ile birden çok suç işlemektedirler. (Nitelikli dolandırıcılık, Kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak biçimde ilaç üretmek, Kaçakçılık, Kasten İnsan Yaralama... Liste uzar gider.) Savcılık, CİMER ve sair yasal kanallar sizin bu konudaki ihbarlarınızı dikkate alacaktır.

(Aklıma gelen iki sorun bunlar, müsait buldukça bu konu üzerinden sorularınızı cevaplayabilirim)

• Beğen 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

otopsicikedi    1.335
AndrogenicAnwalt, 23 dakika önce yazdı:

Merhabalar.

Profilimde yazdığını gördüğünüz üzere Avukatlık mesleği ile iştigal etmekteyim. Çocuk yaştan beri vücut geliştirme ve güç sporunu bir hobi olarak yapmaktayım. Bu hobiyi 2 yıldır da anabolik/androjenik performans arttırıcı ilaçlar ile yapmaktayım.

Forumda gördüğüm bazı konular üzere, ilaç kullanımı ile hobi olarak ilgilenen sizlerin kendi araştırmalarımla hukuk düzleminde yaşayacağı bazı sorunlara kendimce cevaplar getirmek niyetindeyim.

Müsabık sporcu iseniz bu konu sizi ilgilendirmemektedir. Zira WADA'nın (World Anti-Doping Agency) yasaklı maddeler belirlidir. Gençlik ve Spor bakanlığı bunları uluslararası andlaşmalar bağlamında aynen ikrar etmektedir.

ANABOLİK-ANDROJENİK İLAÇLAR YASAL VEYAHUT YASADIŞI MIDIR?

- Efendim anabolik-androjenik ilaçların bir kısmı hayvansal uygulamalarda karşımıza çıkmaktadır. İşbu ilaçların üretimi "Veteriner tıbbi ürünler hakkında yönetmelik" altında düzenlenmektedir. Ancak hükmü amacına göre yorumlarsak bu yönetmelik sadece veteriner ve hayvanların kullanımı için olan ürünleri düzenlemektedir.

- Yasalarımız, bu maddeleri açık bir şekilde yasaklayan, onların kullanımını cezai bir müeyyideye bağlayan herhangi bir hüküm içermemektedir. Belirtilen ilaçların tıbbi aplikasyonu da bulunmakla beraber biz vücut geliştirmecilerin kullandığı ilaçlar çoğu zaman zaruret arz ettiği üzere tıbbi amaç ile kullanılmayacak şekilde üretilirler.

- Ancak bildiğiniz üzere bu ilaçlar kamu sağlığına bir tehlike de ihtiva etmektedir. Dolayısıyla siz bu ilaçları kullanarak kanunun gözünde dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırı şekilde davranmış bulunursunuz. (Bunu, steroidlerin etkisi altında suç ihtiva edecek/edebilecek eylemleriniz için söylüyorum)

- Steroidlere ilişkin müeyyidesi bulunan bir fiil; onları ticaretini yapma saikiyle yurtdışından ülkeye sokmaktır İşbu müeyyideler de 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'nda düzenlenmektedir. Bir diğer fiil ise 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 187'nci maddesinde düzenlenmektedir. Şahsi veya ticari olarak üretim, işbu madde üzerinden yorumlanacaktır.

MADDE 187(1) Kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak biçimde ilaç üreten veya satan kimseye bir yıldan beş yıla kadar hapis ve adlî para cezası verilir.

(2) Bu suçun tabip veya eczacı tarafından ya da resmi izne dayalı olarak yürütülen bir meslek ve sanatın icrası kapsamında işlenmesi halinde, verilecek ceza üçte bir oranında artırılır.

ŞAHSINIZA SAHTE STEROİD SATIŞINA İLİŞKİN NE TÜR BİR YOL İZLEYEBİLİRSİNİZ?

- İşbu maddeyi kullanmakla siz cezai bir sorumluluk altına girmiyorsunuz. Zira herhangi bir kanun bu maddelerin kullanımını düzenlememektedir, dolayısıyla eyleminiz hukuka uygundur. Fakat sizin sağlığınızı riske atacak ilaçları satan şahıslar tek bir hareket ile birden çok suç işlemektedirler. (Nitelikli dolandırıcılık, Kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak biçimde ilaç üretmek, Kaçakçılık, Kasten İnsan Yaralama... Liste uzar gider.) Savcılık, CİMER ve sair yasal kanallar sizin bu konudaki ihbarlarınızı dikkate alacaktır.

(Aklıma gelen iki sorun bunlar, müsait buldukça bu konu üzerinden sorularınızı cevaplayabilirim)

Ben otopsi teknikeriyim ve hastanede kati raporda yazıyoruz ozaman anladığım kadarıyla bir kişi hastane polisine başvurup bu şekilde acilden geçici adli alıp durumu savcılığa taşıyabilir mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi, 55 dakika önce yazdı:

Ben otopsi teknikeriyim ve hastanede kati raporda yazıyoruz ozaman anladığım kadarıyla bir kişi hastane polisine başvurup bu şekilde acilden geçici adli alıp durumu savcılığa taşıyabilir mı?

Durum kesinleşirse ölüme sebebiyet veren ilacı satan şahıs maktulün hukuki mirasçıları vasıtasıyla savcılığa başvuruda bulunursa "Olası Kasten adam öldürme" suçu ile yargılanabilir.

Zira suçların içtimaına gidilecek ve şahıs "TCK 187" yerine "TCK 44" bağlamında "TCK 81 veya 83(İhmali suret ile adam öldürmek)" ten yargılanır.

tarihinde AndrogenicAnwalt tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AndrogenicAnwalt, 6 dakika önce yazdı:

hastane polisine başvurup bu şekilde acilden geçici adli alıp durumu savcılığa taşıyabilir mı?

Geçici adli de durumu savcılığa taşımaya yeterli olacaktır. Bu durumda değişen tek şey savcılık Kasten Adam Yaralama, Nitelikli Dolandırıcılık ve sair suçlardan dava açacaktır. Yapılacak tahkikata, çıkacak sonuçlara ve adli tabibin değerlendirmelerine bağlıdır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Efendim bir ekleme de yapmak isterim: Yurtdışından şahsi kullanım saikiyle ilaç getirmeniz size gümrükte sorun yaşatmayacaktır. Zira şahsi kullanımınız için gümrük vergisi kesilemez

(3-4 kürlük malzeme getirebilirsiniz de sırf 30-35 flakon testo getirirseniz "Abi valla içiciyim" durumuna düşersiniz gümrükte)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi    1.335
AndrogenicAnwalt, 2 saat önce yazdı:

Efendim bir ekleme de yapmak isterim: Yurtdışından şahsi kullanım saikiyle ilaç getirmeniz size gümrükte sorun yaşatmayacaktır. Zira şahsi kullanımınız için gümrük vergisi kesilemez

(3-4 kürlük malzeme getirebilirsiniz de sırf 30-35 flakon testo getirirseniz "Abi valla içiciyim" durumuna düşersiniz gümrükte)

Benim kardeşim Belçikada kendisi bana ordan yolladığında ne gibi sorunlarla karşılaşabiliriz. Bu arada konunuz çok iyi tebrik ederim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
otopsicikedi, 21 dakika önce yazdı:

Benim kardeşim Belçikada kendisi bana ordan yolladığında ne gibi sorunlarla karşılaşabiliriz

Efendim herhangi bir yasal sorun yoktur, fakat gümrükler sıkı denetimlere tabi olduğu için ilacı almamak isteyebilirler. Deneyebilirsiniz, herhangi bir yasal sorun ile karşılaşmazsınız fakat bir ihtimal geri gönderilebilir. Bu firmaya ve daha çok gümrükçünün insafına kalmış.

otopsicikedi, 24 dakika önce yazdı:

Bu arada konunuz çok iyi tebrik ederim.

Teveccühünüz :) 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
agfitness, 9/30/2022 - 21:13 yazdı:

Paylaşım için teşekkürler. 1970’lerden 2017-2018 yılına kadar bu kimyeviyelerin kullanımı hep saklandı ünlü sporcular tarafından 2018 yılından sonra Youtube mecrasında hem sporcuların Vloglarının artması hem de Youtube’un basın özgürlüğü mantığıyla insanların rahatça yabancı sporculardan itirafların gelmesi, steroidler üzerine bilgilendirme videoları aşırı derecede ivmelendi. Şuan 13-15 yaşındaki çocuk dahi youtube açıp steroidler ile ilgili nasıl kullanılmasıyla ilgili bir sürü video mevcut. Asıl yasal olmayan asıl tehlike arzeden sadece budur. Yoksa yıllardır herkes kullanıyor bir şekilde sigara alkol gibi. Sigara ve Alkol de kişi kendine içiyorsa bi aykırılık teşkil edemez (öyle olsa tamamen yasaklanırdı) ama tutup da tüketen kişi birisi veya birilerine zarar verirse işte o zaman suç unsuru olur ama burada yine tüketilen maddeyi yasaklamak değil olay, suç kişinindir. 

Örneğin ben yıllardır katabolizasyonu önlemek ve doğal olarak anatomim çok fazla ilerlemeye el vermediği için kullanıyorum. Şimdi buna istinaden; benim vücudumun gelişmesi veya olumsuz olarak böbreğimin kalbimin etkilenmesi vs. kime ne teşkil ediyor? Nasıl bir suç olabilir yasa dışılık olabilir. Öyle olsa büyük yasak uygulanması gerekirdi. 

Fakat şunu rahatlıkla söylüyorum göreceksiniz, eğer bu şekilde daha da ivmelenerek steroid kullanımı peynir ekmek gibi hele ki 18 yaş altına da inmeye devam eder hele ki genç ölümleri artarsa o zaman bu iş uyuşturucu ile aynı kefeye düşecek göreceksiniz. Bizim camia tamamen salak. Ulan eskiden herkes yıllarca sıkı çalışmak, hayvan gibi 5-6 öğün beslenmek ve supplement kullanmak ile posterlerdeki gibi olacağını sanan bir nesil varken bir kaç onun bunun çocuğu çıkıp zamanında ağzını tutamadı, diğerleri de bu konuda konuşunca bol abone ve izlenme var ohh dedi ellerini ovuşturdu, şimdi önüne gelen biraz deca testo çakarım, anapolon, dbol alır tren çakarım çatır çatır kabara kabara gezerim modunda. Dağdaki çoban ve Kutuplardaki Eskimolar dahi biliyor artık ilaç mevzularını. 

Bunu bu hale getiren sorumlulardır asıl yasadışılık yapanlar. Profesyonel bilgi sahibi olan ve kendi üzerinde uygulayanlar olamaz.

Sayın hocam, yerden göğe kadar haklı buluyorum dediklerinizi. Fakat ergin yaşlara gelip sporunu bir nebze ileriye taşımak için bu ilaçları kullanmak isteyen kimi arkadaşımız kanuni olup olmadığı konusunda imtina ediyorlar. Benim bu postum onları ilgilendirmekte. 18 yaşından önce hiçbir genç arkadaş bu ilaçları kullanmaması gerektiğini düşünüyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
rastlantisal    5.228
agfitness, 15 dakika önce yazdı:

Orası şüphesiz. Hatta bana kalsa 18den sonra da bir sürü insan kullanmasın. Herkes peynir ekmek gibi en kötü sustayı primoyu biliyor artık. Önceden bi kıymeti vardı, sadece belirli mertebeye erenler biliyordu işin bu taraflarını. Sigara ve Alkolden farkı kalmadı benim için bu iş. Millet baktı ilgi büyük para kazanma şansı yüksek ve bir kullanan ömür boyu kullanmak istiyecek sağlam iş dediler soyundular. Suyu çıktı ya, bu yüzden salon kapatan üstatlarım oldu, gelenler eskisi gibi devamlı gelip sabırlı yaklaşıp spor yapmıyor gelir gelmez aklında ilaç 3 ayda şişiririm kafasında diye. Ben bu konuda çok doluyum, oturup bi video çekeceğim youtube sayfama içimi dökmek için, daha fazla söze gerek yok. Sadece yazık.

Sağlıklı sporlar…

Hocam buna ben çok sahit oldum. Spora yeni başlamış, gençliğinin baharında bir yerlerden duymuş kür, sarms vs dalmış direk. Kür bitince başladığınında gerisine düşmüş, sağlık sorunları ile boğuşup hayata küsmüş. Yani nasihat de dinlemiyor bir kısmı. Yapma dedikçe üzerine gidiyorlar. Sanıyorlar ki tereyağından kıl çeker gibi bitecek bu iş. Ben dahi bu yaşta doz ayarlarken olası en düşük dozla ve anabolizanla gitmeye çalışıyorum. 

Üstüne bir de umarsız satıcılar var ki eyvah eyvah. Yaşına, sağlığına bakmadan çocuklara hayal satıyorlar. 

• Beğen 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Copyright © 2010 Peptid Türkiye. Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@peptidturkiye.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet veya benzerlerine başlamayınız.